HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

Yunanistan’dan önemli Türkiye hamlesi

Ekonomik sıkıntılarla uzun süredir boğuşan Yunanistan, turizm gelirlerini yükseltmek için elinden geleni yapıyor.

Türkiye’den Yunanistan’a özel araçları ile gidecek olanlara uluslararası ehliyet alma zorunluluğu 1 Ocak 2015 itibariyle kalkıyor. Böylelikle Türk sürücülerin ehliyetleri Yunanistan’da geçerli olacak. Yeni uygulama ile Yunanistan’a gidecek sürücüler yıllık olarak ödedikleri 373 TL olan uluslararası ehliyet edinme zorunluluğundan kurtulmuş olacak. Bu duruma ise Yunanistan’ı ziyaret eden sürücüler seviniyor.

Edirne Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a arabası ile çıkmak isteyen Tonguç Başaran, “Türk ehliyetlerinin Yunanistan’da geçerli olması bizim için çok iyi olacak. Özellikle TIR şoförleri çok zor durumda kalıyordu. Sürekli ehliyet parası vermek bizi de zor durumda bırakıyordu” ifadelerini kaydetti.

Yunanistan’a akraba ziyaretine giden Bayram Mustafa ise, “Türk ehliyetleri ile Yunanistan’da gezebilmek bizim için çok güzel. Uluslararası ehliyet edinme zorunluluğundan kurtulmuş olmamız bizim için sevindirici bir haber” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ