HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

Yeni eğitim döneminde ilk kaza

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki İshakpaşa İlköğretim Okulu’ndaki ana sınıfında meydana gelen olayda, üzerine kalorifer peteği düşen beş yaşındaki çocuk yaralandı. Sağ bacağında kırıklar oluşan çocuğun ailesi, okul idaresi hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Yaralanan çocuğun babaannesi, “Torunumu okul bahçesinde beklerken çığlık sesleri duyduk. Okulun tuvaletlerine girdiğimizde torunumun üzerine kalorifer peteğinin düştüğünü gördük. Lavaboda ellerini yıkarken bir anda petek üzerine düşmüş. Torunumu kucağıma alıp, acil servise götürdük. Torunumun sağ ayağında kırıklar oluştuğunu söylediler. Olayın ardından Milli Eğitim’e şikayette bulundum. Ardından da savcılığa gelip suç duyurusunda bulundum” dedi.

Başka bir okulda üzerine lavabo düşen bir öğrencinin öldüğünü duyduğunu anlatan babaanne, “Aynı şey benim torunumun başına da gelebilirdi. Allah korusun. Hepsi bizim çocuklarımız. Bunun sorumlusu kim? Suç duyurusunda bulunduk. Gereken yapılsın. Herkes susarsa bu işler düzelmez. Çocuklarımıza zarar verecek şeyler ortadan kaldırılsın” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ