HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

logo

Share
Devlet Bahçeli’den Meral Akşener’e ağır yanıt

bahceliden-aksenere-agir-yanit-medya262

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası Meral Akşener’in kendisine yönelik sözleri ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in kendisi için sarf ettiği “baş paralel Bahçeli” sözlerini değerlendirirken, “Bu ne biçim terbiyesizliktir. Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler. Ama MHP’ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar” dedi. Bahçeli, “Çağrı heyetine randevu verecek misiniz?” sorusuna “Çağrı heyeti kimdir?” sorusuyla yanıt verdi.

“DİSİPLİNE SEVKİ KARARINA VARIR İSE GEREĞİ YAPILIR”

Bahçeli, TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Muhaliflerle ilgili başlattığınız inceleme sonrasında Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan’ın ihracı söz konusu olabilir mi?” sorusu üzerine Bahçeli “Muhalif olduklarını ifade eden arkadaşlarımız, bu demokratik haklarını kullanırken MHP’ yakışır edep içerisinde olmalarında yarar vardır. Edep dışı değerlendirmeler, konuşmalar, tahrikler fitne ve fesatlar karşısında MHP’ nin tüzüğü çok açık ve nettir. Böyle bir soruşturma başlatılır ise çok yönlü araştırılır ve merkez disipline sevki kararına varır ise gereği yapılır” karşılığını verdi.

“KENDİLERİ PARALELLE ÇOK BARIŞIK OLABİLİRLER”

Meral Akşener’in, “baş paralel o zaman Bahçeli” açıklamasının hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Bu kadar çirkin bir ifade söz konsu olamaz” dedi ve şöyle devam etti:

“Şu an İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyonlar yapılmakta, 101 veya 105 kişi paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın bula bula baş paralelcisini beni mi görmüştür. Bu ne biçim terbiyesizliktir:  Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler. Ama MHP’ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar.”Bahçeli, “Çağrı heyetine randevu verecek misiniz, çağrı heyetinin sizden randevu talebinde bulunduğu şeklinde haberler var doğru mu?” şeklindeki bir soruya, “Çağrı heyeti kimdir?” sözleri ile yanıt verdi.

Video Hakkında Yorumunuzu Yazın