HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

logo

Share
Almanya’dan sonra şimdi de ABD televizyonları Erdoğan’la alay etti

almanyadan-sonra-simdi-de-abd-televizyonlari-alay-etti-medya262

Amerika’nın en çok izlenen komedi programlarından biri olan John Oliver’e konu olan o dava süreci ayrıca hazırlanan bir hiciv programıyla yeniden ele alındı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Alman komedyen Boehmermann’ı dava etmesi Almanya’nın ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde de alay konusu oldu.

Amerika’nın en çok izlenen komedi programlarından biri olan John Oliver’e konu olan o dava süreci ayrıca hazırlanan bir hiciv programıyla yeniden ele alındı. ABD’de yayınlanan haber bültenlerinde Erdoğan’ın dava etmesine ilişkin haberleri de paylaşan Oliver, Erdoğan’la dalga geçti.

Erdoğan’ın Alman ceza yasasından yararlanarak Boehmermann’a dava açtığını aktaran Oliver, bu tür bir yasanın ABD’de olmayışını kendisinin bir şansı olarak değerlendirdi. Oliver, diğer türlü kendisinin de maksimum güvenlikli bir hapisaneye atılabileceğini söylemesi programı izleyenleri güldürdü.

Oliver, programının sonunda ise Erdoğan’ın attan düştüğü görüntüleri vererek, “Eğer kendinle dalga geçilmemesi hakkında çok ateşli isen o zaman kendi ve diğer ülkelerdeki basını baskı altına almayı durdur” ifadelerini kullandı.

İşte sosyal medyada paylaşılan Oliver’ın o programının kaydı…

Video Hakkında Yorumunuzu Yazın