HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

01 Temmuz 2016

Ülkü Ocaklarında görevden almalar devam ediyor

Ülkü-ocaklarında-görevden-almalar-devam-ediyor

Kocaeli Ülkü Ocaklarında görevden almalar devam ediyor. 

Milliyetçi Hareket Partisinde Tüzük Değişikliği yapılmasını isteyen ve mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı adaylıklarını açıklayan kişileri destekleyen Türkiye genelindeki il ve ilçe teşklatlarını kapatan Bahçeli bu kez elini Ülkü Ocaklarına da attı.

Geçen hafta uzun yıllardır Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanlığını yürüten İbrahim Özcan’ı Bahçeli’nin talimatı ile görevden alan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Özcan’ın yerine Melikşah Taşkın’ı atamıştı.

Göreve gelir gelmez değişimin sinyallerini veren Melikşah Taşkın, Gebze ve Gölcük Ülkü Ocakları başkanlarını görevden aldı.

Gölcük Ülkü Ocakları başkanlığına atanan Birkan Yıldırım kendisinin facebook paylaşım platformunda yaptığı duyuruda, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanımız Sayın Melikşah Taşkın beyefendinin takdiri ile Gölcük Ülkü Ocağı Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Rabbim bu kutlu yolda bizleri herdaim zaferle onurlandırır inşallah” sözlerine yer verdi.

Yıldırım’ın yaptığı bu paylaşımın altına İbrahim Özcan’ın tebrik etmesi ise gözlerden kaçmadı.

Hatırlanacağı üzere Kocaeli Ülkü Ocakları eski il başkanı İbrahim Özcan’ın MHP’de Genel Başkanlık yarışında değişimcileri desteklediği iddia olunmuş ve bu yüzden de Bahçeli Özcan’ı görevden alması için Olcay Kılavuz’a baskı yapmıştı.

Kocaelikoz

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ