HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

22 Eylül 2014

Schengen Vizesi Alacaklar Dikkat!

AB, 25 Eylül 2014 itibariyle Türkiye’de Schengen vize başvurusunda bulunan herkesten Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik verilerin alınmasını kararlaştırdı.

Dünyanın birçok yerindeki Avrupa ülkelerinin vize bölümlerinde 2011 yılından bu yana beri başarılı şekilde yürütülen sistem, dünya çapında Schengen vize başvuruları ile ilgili bilgilerin toplandığı bir veri bankası.

Amacı ise vizenin doğru olup olmadığının daha iyi incelenebilmesini ve suiistimalin önlenebilmesini sağlamak. Başvuru sahipleri açısından başlıca yenilik, vize başvurusunda parmak izinin verilmesi olacak, her 5 yılda bir yeniden parmak izi alınmasıgerekecek.

Almanya´nın Türkiye´deki vize bölümleri ile hizmet sağlayıcı firma iDATA, uygulamayı mümkün olduğunca kolay kılmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda özel bir VIP hizmeti de sunulacak.

Seyahat acenteleri vasıtasıyla başvuruda bulunma imkanı da devam edecek. Ayrıca bu yılın ağustos ayından beri Trabzon´da da bir vize başvuru merkezi faaliyet gösteriyor. Almanya`nın Türkiye`deki vize bölümleri ile iDATA şirketinin web sayfalarında biyometri ve vize hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarına ulaşmak mümkün.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ