HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

RTÜK’ün “Seda Sayan” kararı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, iki eşini öldüren kişinin konuk edildiği Seda Sayan’ın programına, RTÜK’ün geçen haftaki toplantısında karar çıkmamasına ilişkin, “Bu, ‘Seda Sayan’ın programında ihlal yok’ şeklinde değerlendirilemez. Karar çıkmayan bir rapor, otomatik olarak takip eden toplantının gündemine girer. Dolayısıyla rapor perşembe günü yeniden ele alınacak” dedi.

Dursun, RTÜK’ün Seda Sayan Show hakkındaki kararlarıyla ilgili medyada yer alan iddialara ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

RAPOR GÜNDEM DIŞI GÖRÜŞÜLDÜ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile vatandaşların yoğun şikayeti üzerine, iki eşini öldüren Sefer Çalınak’ın konuk edildiği “Seda Sayan Show”a ilişkin uzmanlarca bir rapor hazırlandığını belirten Dursun, raporun geçen haftaki toplantıda gündem dışı olarak görüşüldüğünü anımsattı.

SUÇ İŞLEMEYİ ÖVÜCÜ BİR PROGRAM

Dursun, uzman raporunda yayının, “suç işlemeyi ve suçluyu övücü nitelikte program yapıldığı”, “toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskıları teşvik ve kadının istismar edildiği” ve “şiddeti özendirici veya kanıksatıcı” olduğu tespitlerin yer aldığını bildirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ