HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

19 Eylül 2014

O Ülke İlk Operasyonunu Yaptı

Fransa cumhurbaşkanlığı basın sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, Fransa Hava Kuvvetleri’ne bağlı Rafal savaş uçaklarının, Irak’ın kuzeyinde bulunan ve IŞİD’e ait bir lojistik deposuna yönelik ilk saldırılarını gerçekleştirdiklerini ve hedefin tamamen tahrip olduğunu açıkladı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande dün basın mensupları ile Elysee sarayında yaptığı basın toplantısında Fransız savaş uçaklarının sadece Irak’ta IŞİD’e karşı saldırılar düzenleyeceğini ve Fransa askerlerinin karadan Irak’a girmeyeceklerini söylemişti.

Elysee sarayının basın açıklaması Fransız savaş uçaklarının Irak ordusu ve Peşmergelere destek olarak saldırılarının süreceğini içeriyor.

Irak’ın kuzeyindeki IŞİD lojistik deposunu vuran Rafal savaş uçakları, Fransa’nın 2009 senesinden beri kullandığı, Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dabi’nin 30 kilometre yakınındaki bir hava üssününden kalkıyorlar.

Amerikan savaş uçakları da daha önce IŞİD’e ait 100’ün üzerinde hedefi vurduğunu açıklamıştı.


Share
#

SENDE YORUM YAZ