HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

16 Eylül 2014

O İki Kurumla İlişkimizi Keseriz!


Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar:

Müslüman Kardeşler’lerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’ye gelme talepleri olursa inceler bakarız. Bir engel yoksa kolaylık gösteririz" dedi.

İŞİD’den petrol alındığı iddiası için ise Erdoğan, "Çirkin yalan adice bir ifade" diye konuştu.

ABD basınındaki Türkiye İddiaları konusunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD Basını Yalan asparagas haberde çok mahir.." ifadelerini kullandı.

Erdoğan "ABD basını kötü niyetli.. Art niyetli" dedi.

ABD ile İlişkiler için "Stratejik Ortaklık devam ediyor.. Diğer haberler uydurma" diyen Erdoğan, Irak ve Suriye’ye Tampon Bölge İddiası için ise "TSK çalışıyor..Önümüze getirecekler.. Gerekirse karar vereceğiz" diye konuştu.

İŞİD’in elindeki rehineler için "Temaslarla çözme gayretindeyiz" diyen Erdoğan, İŞİD’e karşı koalisyon konusunda ise "İnsani boyutta her desteği veririz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bank Asya’nın durumu için ise "BDDK kararını vermeli aksi takdirde sorumlu olur. "Bankacılık kuralları var.. Taşıma suyla değirmen dönmez" dedi.

Kredi derecelendirme kuruluşları için "Türkiye ekonomisinde hiçbir risk yok. Bunlar ekonomik değil siyasi açıklamar" diyen Erdoğan, "gerekirse Fitch ve Moodys’le ilişkileri keseriz" ifadeleri kullanıldı.


Share
#

SENDE YORUM YAZ