HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

07 Temmuz 2013

Numan Gülşah’tan Dubai Port Limanına Sert Eleştiri

numan_gülşah

Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu Sözcüsü Numan Gülşah yaptığı açıklamada Dubai Port’un, bir koli erzakla halkı satın alamayacağını söyledi.

Danıştay 14. Dairesi`nin Körfez Yarımca`daki Dubai Port Limanı`nın yapımını durdurma kararı verdiğini hatırlatan Kocaeli Sivil İnisiyatif Sözcüsü Numan Gülşah, şirketi mahkeme kararına uymaya çağırarak şöyle konuştu: “Dubai Port bir koli erzakla, yalnış bilgilerle Körfez`i satın alacağını zannetmesin. Öncek mahkeme kararını uygulasın. Cesareti varsı canlı yayında, basın ve kamuoyu karşısında konuşsun. Yaklaşık 5 yıldan beri Dubai Port`u ve bu limana izin verenleri, onlarca defa toplantıya davet ettiğimiz halde katılma cesareti gösteremediler. Şimdi utanmadan, halkımızı aptal zannederek, ellerinde birer koli erzakla hakı ve kamuoyunu aldatacaklarını düşünüyorlar.

DUYARLI OLUNSUN

Bizler, kentimize ve ülkemize sahip çıkan duyarlı sivil toplum kuruluşları olarak, hiç bir yeri yıkmadan, dökmeden, yıllardan beri doğrulara sahip çıktık. Kentimizi ve ülkemizi yönetenler tarafından çeşitli baskılara maruz kaldık; ama sinmedik. Sonunda mahkemeyi de kazandık. Biz doğarken dünyaya çıplak geldik, ölürken de çıplak olarak gideceğiz. Bir kefen ya nasip olur ya olmaz. Ancak iman ve şerefimizle ölmeyi tercih ederiz. Korkak davrananlara ve baskı kuranlara bizim bu başarımızın ders olmasını dileriz. Kentin duyarlı insanlarını bu tip konularda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ