HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

05 Mart 2014

Nevzat Doğan’ı Üniversiteden Kovdular

nevzat_doğan

cats156

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusü’ne çorba çeşmesinin açılışını yapmak üzere giden İzmit Belediyesi Nevzat Doğan, açılışı yapamadan okulu terk etmek zorunda kaldı.

Medya262.com / Kocaeli’den Dünyaya

Kocaeli Üniversitesi içinde yapılan çorba çeşmesini açmak üzere Umuttepe  Kampüsü’ne giden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, açılışı yapamadan apar topar okuldan çıkmak zorunda aldı. Öğrenci kolektifleri tarafından ayakkabı kutuları ve dolar şeklindeki bildiriler ile karşılanan Doğan’a şok bir protesto gösterisi yapıldı.

AÇILIŞI YAPAMADAN OKULDAN AYRILDI

Alınan bilgi ve iddialara göre; İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Kocaeli Üniversitesi içinde bulunan Çorba Çeşmesi’nin açılışını yapmak üzere Umuttepe kampüsüne çıktı. O sırada KOÜ Sosyal Tesisler önünde stant açmış bulunan Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrenciler, Nevzat oğan’ı karşılamaya gitti. Nevzat Doğan’ı ayakkabı kutuları ve dolar şeklinde ki bildiriler ile karşılayan Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrenciler, Doğan’a ayakkabı kutusu fırlattı. Araya giren özel güvenlik görevlileri ile kısa süreli arbede yaşanmasının ardından Nevzat Doğan okulu terk etmek zorunda kaldı. Eylem sırasında Hukuk Fakültesi öğrencilerinin alkışlarla destek vermesi dikkat çekti. Alınan bilgiye göre öğrenciler bugün saat 16.00’da “AKP’yi Üniversitelere sokmayacağız” başlığıyla bir eylem gerçekleştirecek.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ