HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

Mühürlenen okulun kapısını söktüler

Kürtçe okul olarak kurulan Bağlar Belediyesi’ne ait Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi, Diyarbakır Valiliği tarafından önceki gün mühürlendi. Mühürlenmeye tepki gösteren bir grup dün mührü söktü. Bunun üzerine polis okulu tekrar mühürledi.

Bugün ise Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı, parti binasında okulun yer aldığı semte doğru yürüyüş düzenledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, ilçe belediye başkanı ve yaklaşık 4 bin kişinin katımıyla yapılan yürüyüşün ardından okulun mührü tekrar söküldü. Bazı göstericiler ise okulun kapısının açılmasından hemen sonra mühürlenen kapıyı yerinden çıkardı.

Okulun önünde toplanan kalabalığa Kürtçe seslenen DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, polisin okulu mühürlenmesine tepki göstererek, Kürtçe eğitim vereceklerini söyledi. Okulun önünde göstericilerin bekleyişleri sürüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ