HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

18 Eylül 2014

Mühürlenen okul için yasal başvuru

Demokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı Selma Irmak, Diyarbakır’da açılışı yapılan ve iki kez mührü sökülen Kürtçe eğitim veren okul için yarın ilgili yerlere müracaatın yapılacağını söyledi. 

Diyarbakır’da aralarında Demokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı Selma Irmak ve Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt’ün de bulunduğu bir grup, dün gözaltına alınan kişilerin serbest bırakılması için adliye binasının önünde oturma eylemine başladı. Burada konuşan Selma Irmak, müracaat için gerekli dosyaların hazırlandığını belirtti.

Irmak, “Dosya hazırlanıyor. Dün biz bir toplantı yaptık. Bu konudaki gerekli girişimlerin başlatılması için görüş alış verişinde bulunduk. Hazır olursa yarın, olmazsa önümüzdeki hafta başında, müracaat yapacağız ve bekleyeceğiz. Şimdi bekleyeceğiz yani. Cevap ne olursa olsun, bizim için mücadele elbette ki devam edecek. Yasal karşılığı olmazsa bile, bu yasal karşılık oluşturana kadar kuşkusuz halkımız, talebinde ısrarcı olmaya devam edecektir. Bunun ret edilmesi halinde, bir üst mahkemeye orada da ret gelmesi halinde, Anayasa Mahkemesi’ne, nihayetin de cevap gelmezse Avrupa İnsan Mahkemesi’ne ve uluslararası sözleşmelerde geçerli olan konular buralara dayanarak, biz mücadelemizi yürüteceğiz.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ