HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

20 Eylül 2014

MTV parasıyla ilgili iddialara yalanlama

Maliye Bakanlığı, bugün bir gazetede yer alan “Şok, MTV parasını hırsızlar çaldı” başlıklı habere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, yanlış bir algı oluşturma gayreti görüldüğü belirtilerek, “Vergi hedefleri tahminlerinin yılın sonu gelmeden tutmadığını ve aradaki farkın da hırsızlar tarafından çalındığı gibi bir yaklaşım ve ima Bakanlığımızca hayretle karşılanmıştır” denildi.

Zaman zaman Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde vatandaşların işlemlerini daha güvenli yapabilmeleri için bazı uyarı mesajları yayımlandığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu mesajları, ’vatandaşlar, sanal dolandırıcılar tarafından dolandırıldı’ diyerek böyle bir habere imza atmak sadece zorlama bir haberciliktir. Bu kapsamda Gelir İdaresi Başkanlığı sanal pos uygulaması kapsamında yapılan vergi ödemelerinde alınan birçok güvenlik tedbirinin yanı sıra bankacılık sisteminde de kullanılan, yapılan işlemin doğruluğunu garanti eden ’3DSecure’ yazılımından da faydalanılarak, güvenlik tedbirleri en üst seviyede oluşturulmuş bulunmaktadır. Öte yandan internet üzerinden yapılan vergisel işlemlerle ilgili olarak kötü niyetli kişilerin eylemlerine karşı Gelir İdaresi Başkanlığı’nca kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılmış ve yapılmaya devam edilecektir. Bu çerçevede haberin bu şekliyle hiçbir analiz yapılmadan, çarpıtılarak kamuoyu ile paylaşıldığı görülmüştür.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ