HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

MHP Kocaeli’de Aydın Ünlü Yeniden Başkan seçildi

9999_12

MHP’de Aydın Ünlü yeniden başkan seçildi. Açılan sandıklarda 616 oydan 6 tanesi geçersiz sayılırken Aydın Ünlü 223, Hüseyin Murtazaoğlu 172, Sedat Arı 124, Selim Çakır 91 oy aldı.

Kongrenin hemen ardından seçimi kaybeden Sedat Arı yaptığı konuşmada ‘Aydın Ünlü’ye hayırlı olsun diliyorum. Allah utandırmasın. Bizler de her zaman yanında olacağız’ dedi. Seçimin bir diğer kaybedeni Selim Çakır ‘Biz ülkücü olurken bu yola öleceğiz diye girdik. Başkan olacağız diye birşey yoktu. Şimdi afiş asmaya ve çay dağıtmaya devam edeceğiz’ dedi. Seçimi kazanan Aydın Ünlü ise yaptığı konuşmada ‘Bugüne kadar kimseyle husumetimiz olmadı. Yine davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz’ dedi.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Kongreye yaklaşık bir saat olmasına rağmen partililer salona gelmeye başladı. Salonun etrafı tamamen MHP bayrakları ile süslendi. İl başkan adaylarından sadece Selim Çakır salona gelirken, diğer adaylar ise gelmedi.Salonun girişinde il başkan adaylarından sadece Aydın Ünlü ve  Hüseyin Muratazaoğlu’nun fotoğraflarının olması dikkat çekti. Yine salona girişte polis ekipleri güvenlik önlemi aldı. Kongreye gelenlerin hem üstleri arandı hem de x-ray cihazından geçirildi.

GENEL SEKRETER GELİYOR

Kongrede yedek ve asil üyeler olmak üzere toplam 79 il yönetim kurulu üyesi ile 23 üst kurul delegesi belirlenecek. Kongreye; MHP Genel Sekreteri Recep Dumanlı, MHP MYK Üyeleri Saffet Sancaklı ile Figen Tosuner, Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın gelmeleri bekleniyor. Kongrenin divan başkanlığını ise genel sekreter Dumanlı üstlenecek.

ÇAKIR KADROSUYLA GELDİ 

İl başkan adaylarından Selim Çakır’ın kadrosu ve destekçileriyle salona geldi. Selim Çakır’ı destekleyenler üzerlerinde isminin olduğu kırmızı fular takarken, il başkan adaylarından Sedat Arı’yı destekleyenler ise kırmızı kravat takmaları gözlerden kaçmadı.İl başkan adaylarından Aarı, partililere kırmızı kravat dağıttı.  Selim Çakır ve diğer il başkan adaylarından Hüseyin Muratazaoğlu’nun listeleri hemen salonun girişinde partililere dağıtıldı. Yine adaylardan Selim Çakır, hedeflerinin yazıldığı broşürler salondaki sandalyelere bırakıldı. Hemen hemen her köşede partililer, kulis yaptı kimin ne kadar oy alabileceğini tartıştı.

İKİ ADAY YAN YANA

Kongre yaklaşık yarım saat sonra başlanabildi. Salonda il başkan adaylarınan Hüseyin Muratazaoğlu ve Sedat Arı yan yana dururken, Selim Çakır ise tek başına kalmayı yeğledi. Kongreye bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlandı. Kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendi sesinden konuşması alkışlar eşliğinde dinlendi. Daha sonra ise kongrede dua edildi. Kongrenin açılış konuşmasını yapması beklenen mevcut il başkanı Aydın Ünlü, diğer adaylara saygı göstermek adına konuşma yapmayacağını söyledi.

Açıklanan bütçede partinin gelirinin 152 bin 900 TL, giderlerinin de aynı olduğu ifade edildi. Siyasi konuşmalarda ilk olarak söz alan eski il başkanlarından Nihat Gürer, “Kim kazanırsa kazansın herkes kucaklaşsın. 4 adayımızı da kutluyorum. Kim il başkanı olursa yarın 7 Haziran’a göre çalışsınlar” dedi. MYK Üyesi Figen Tosuner, AKP iktidarında vatandaşın borcunun 20 kat arttığını söyleyerek hükümeti eleştirdi.

KİM KAZANIRSA KAZANSIN

MHP MYK Üyesi Saffet Sancaklı, “4 tane adayımız var, heps,ne başarılar diliyorum. Bir tane il başkanı seçeceğiz. Kim kazanırsa kazansın onun etrafında kenetlenip seçime hazırlanacağız” diyerek konuştu.

VIZ GELİR TIRIS GİDER

Kendisi için linç kampanyası başlatıldığını söyleyen Sancaklı, “Terörist başları bu ülkeyi tehdit ediyor. Bunlara kimse bir şey demiyor ama ben söyleyince linç kampanyası başlatıyorlar. Ne yaparsanız yapın, vız gelir tırız gider. 7 Haziran’a kadar uyku orucuna girmek zorundayız. MHP’nin 7 Haziran’da iktidar olma zorundadır. MHP artık eskisinden daha fazla sahadadır ve olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

ÜLKÜCÜYE YAKIŞIR KONGRE

Tüm adaylara başarılar dileyen MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “İlçe kongrelerimizi bize yakışır şekilde yaptık. İl kongremizin de ülkücü harekete yakışır olacağına inanıyorum. B kongrenin sonucunda üç hilal kazanacak. Seçimi kaybeden üç aday kazanan kişiyle birlikte çalışmalıdır. Vakit zaman geçirmeden çalışam vaktidir” dedi. Türkkan, Yunanistan seçimlerine de değinerek “Yunanistan seçimlerinde ortaya çıkan sonuç, hanedanın ve yolsuzluğun kaybetmesidir” dedi. Türkkan, sonraki konuşmasında ise hükümeti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi.

NE MAKAM NE ŞEREF BIRAKTI

Başbakan Davutoğlu’nun ‘Güzel Kürtçemizi öğrenmek istiyorum’ açıklamasına cevap veren Türkkan, “Türkiye’nin ana dili Türkçe’dir ve sonsuza kadar da Türkçe olarak kalacaktır” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren Türkkan, “Erdoğan, resmen partisi için seçim startı verdi. AKP’ye istedi. Erdoğan, cumhurbaşkanlığı makamında ne ağırlık ne de şeref bırakmıştır. Dikdatörlük istiyor, padişahlıktan daha fazlasını istiyor” dedi.
Siyasi konuşmaların ardından MHP Genel Sekreter Yardımcısı Ekrem Dumanlı’nın çağrısıyla 4 il başkan adayı da kürsüye davet edildi. 4 adaya da başarılar dileyen Dumanlı, kongrede kazananın MHP olacağını söyledi.

SELİM ÇAKIR ÜNLÜ’YÜ ELEŞTİRDİ

Kongrede konuşan il başkan adayı Selim Çakır, küçücük salonlara sığdıran anlayışın karşısında aday oldum diyerek isim vermeden il başkanı Aydın Ünlü’yü eleştirdi. Çakır, ayrıca şunları söyledi: “Bizi yetiştiren harekete her zaman layık olmaya çalıştık. Eeğilmedik, bükülmedik, kırılmadık, ara yollara sapmadık. Biz olmanın onurlu duruşunu sergiledik. Kocaeli’nde MHP’yi şaha kaldıracak ve hak ettiği noktaya taşıyacak, ülkücü hareket mensuplarının tüm hayallerini gerçekleştirecek, bekledikleri siyaseti üretecek, kent adına netice alacak kadrolara sahibiz. İçeride teşkilat dizayncılarına, delege ağalarına ve siyaset simsarlarına bu hareketin çilekeş mensuplarının mesajını iletmek için biz geldik.”

EN BÜYÜK SORUNUMUZ GÜVENSİZLİĞİMİZ

MHP İl Kongresi’nde Selim Çakır’ın aksine alkış olmadan kürsüye çıkan il başkan adaylarından Sedat Arı ise, “Biz 4 arkadaş birbirimizi sever ve sayarız. MHP’nin tüm fertleri bir ailedir ve bunu yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Ben 30 yıldır bu hareketin tozunu, dumanını yutan bir arkadaşınızım. Kongrelerden kongrelere bizler karşılaşmamalıyız, bizler her zaman bir araya gelmeliyiz. MHP’nin sistemsel olması adına aday oldum ve ekibimle karşınıza çıktım. Bizim en büyük sorunumuz güvensizliğimiz” dedi.

SİZLERDEN YETKİ İSTİYORUZ

MHP için canını feda edenleri anan il başkan adaylarından Hüseyin Murtazaoğlu, “Bu kongreyle artık Kocaeli’de önüne engel olunamayacak bir yükselişin zor olmadığını açıkça ortaya koydu. Aday olan tüm arkadaşlarıma bugüne kadar olan süreç için teşekkür ediyorum. İddiası ve hedefleri olan bir ekip olarak, sizlerin huzuruna çıkmaya karar verdik. Siyaset netice alma sanatıdır. Bizler huzurunuza neticesini alamayacağımız bir şey için söz vermeyeceğiz. Bu kutsal makamı şöhret için kullanmayacağımıza namus ve şeref sözü veriyoruz. Sizlerden yetki istiyoruz” dedi.

ÜNLÜ İDDİALI KONUŞTU

Çok kötü bir zamandan geçtiğini ileri süren Aydın Ünlü, “Bugün bir düğün, demokrasi şöleni. Sizler seçeceksiniz, il başkanının kim olduğunu. Aydın Ünlü’ye teşkilat hep görev vermiş. Aydın Ünlü hiç kaçmamış görevden şuan. Tüm aday arkadaşlarımla beraber çalıştım. Başına gelmemiş hiç bir felaket kalmayan bir il başkanıyım. Çalıştım. Birileri görevden aldırmak için listeler yaparken, ben seçim sürecini yaşadım. Kartepe’de oldupu gibi evraklarını geç teslim eden bir teşkilatla yola çıkmadım. Askerliğini yapmayan bir belediye başkan adayıyla seçim kuruluna gitmedim. Yerel seçimlerden de başarılı bir şekilde çıktım. Ben il başkanlığına adayım. Ben sizin için adayım. Yoksa ben milletvekili adayı olurdum. Kocali’deki en tecrübeli il başkanı benim” dedi.

SELİM ÇAKIR’IN YÖNETİMİ:

Bülent Özdemir, Fedai Okumuş, Ahmet Yusuf, Gülay Tekin Gürbüz, Salih Tekin, Serbülent Dursun, Neslihan Zorlu, Taner Yavuz, Fevzi  Koçer, Ferit Ulu, Sertaç İstanbulluoğlu, Salih Yeykan, Kemal Okur, Recep Karaaslan, Mustafa Öztürk, Savaş Kazancı, Fatih Yarsız, Enes Emengen, Tarkan Karabulut, Engin Seven, Sibel Karslı, Hamdi Harmancı, Mustafa Gülçan, Barış Başak, Ünal Seziş, Taner Kkaragül, Yetkin Kesici, Bahadır Baran Çabuk, Şahin Uzer, Mennan Orhun Hekimci, Ali Rıxa Çakın ve Güllü Aydın.

Disiplin kurulu: Nazmi Sarman, Cezair Ateş, Hasan Hacıoğlu, Ümit Öz, Serkan Kural, Murat Altın ve  Yaşanur Kanlıkurt.

Üst kurul delegeleri: Selim Çakır, İlhami Akbaş, Hanife Akyayla, Ahmet Yılmaz, Ali Tınaztepe, Sıddık Güler, İbrahim Özcan, Muzaffer Yılmaz, İrfan Kesgin, Nurettin Kazaklı, Cevat Nas, Bülent Özdemir, Orhan Kılınçsoy, Osman Beniz, Serkan Kural, Taner Karagül, Barış Sönmezer, Filiz Kkıymaz, Mehmet Emin Şimşek, Zekeriya Bayraktar, Süleyman Gökbayrak, Ahmet Ferit Taşdemir ve Muharrem  Doğan.

HÜSEYİN MURTAZAOĞLU’NUN YÖNETİMİ:

Ahmet Tağ, Abdullah Başkurt, Şaban Uufuk, Ersin Kurt, Ali Yıldız, İbrahim Saral, Hüseyin Balcı, Doğan Bekiroğlu, Ercan Sarıkaya, Eercan Aslan, Hayati Bayram, Veysel Besnili, Dursun Daşdangil, Dursun Ali Şakar, Kadir Büyükgöz, Şerif Aktaş, Ümit Kum, Cengiz Şimşek, Halit Bayhan, Ömer Tosun, Tunay Kalyoncu, Okan Karagöz, Salih Akkuş, Burak Örçen, İlknur Lüleci, Mehmet Baba, Cemil Uslu, Temel Bingöl, Şirin  Aydın, Musa Çoşkun, Ensar Kılıç ve Mehmet Dur.

Disiplin kurulu: Mehmet Gül, Abdul Vahit Satır, Yılmaz Aarif Çiftçi, Kubilay Ongur, Talip Kocatürk, Ahmet Metin, Fikri Kalaycıoğlu.

ÜST KURUL DELEGELERİ: İbrahim Özcan, Hüseyin Muratazaoğlu, Cumali Durmuş, Nihat Gürer, Ahmet Tağ, İsmail Kurt, İskender Turan, Baki Erdöl, Şanbaz Yıldız, Mustafa Gürsoy, Nusret Acur, Çağdaş Duyar, Selim Kkara, Muzaffer Keskin, Ercan Sarıkaya, Veli Başkurt, Rıza Ağdağ, Çetin Kışhan, Fatih  Kürşad Demir, Türkan Özcan, Murat Kalender, Orhan Kılınçsoy, Muzaffer Yılmaz.

SEDAT ARI’NIN YÖNETİMİ:

İsmail Yazıcı, Tunay Arı, Gökmen Türengül, Osman Beniz, Selami, Koray Keskin, Özhan Kurt, Rıza Güven Usta, Ömer Tahsin Cebeci, İsmail Eroğlu, İsmail Çevikel, Hayati Dilek, İsmail Özkanlı, İrfan Öge, Osman Aalkan, Derya Aksoy Çavdar, Veysel  Akgün, İbrahimM Usta, Ömer Kaymak, Sinan Yıldız, Serkan Cengiz, Vural Bal, Yaşar Kardaş, Nurettin Tezel, Yunus Uyar, Necmi Sevemez, Melikşah Taşkın, Sinan Engin, Aykut Gödek, Yusuf Kenan Güçlü, Burhanettin Kabay, Muzaffer Avcı ve Şenol Karamus.

Disiplin kurulu: Sabri Sancaktutan, Abdurrahman Akgül, Fikret Yalçınöz, Şirzat Ataman, Ekrem Çalışkan, Kemal Gsripoğlu, Mmuzaffer İzmitli.

Üst Kurul: Sedat Arı, Ahmet Ferit Taşdemir, Güven Deniz, Fatih Kürşat Demir, Türkan Özcan, Haluk Akyüz, Nurdoğan Kaçar, Ruhi Çavdar, Sabri Sancaktutan, Yaşar Llardaş, Necmi Bulut, Tunay Arı, İbrahim Özcan, Eyüp Öztürk, Eyüp Doğan, Hasan Kurtoğlu, Hilal Elmas, Ahmet Yılmaz, Oğuz Erhan Kopuk, Emin Murat Esin, İskender Turan, Kemalettin Tulgar ve Mehmet Emin Şimşek.

AYDIN ÜNLÜ’NÜN YÖNETİMİ:

Erkan Azeri, Hüseyin Çakıroğlu, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Bayram Karaaslan, Hamza Güloğlu, Vahap Nuhoğlu, Öögetay Bal, Muammer Laçin, Tuncay Batı, Recep Özcan, İsmail Akkuş, Mehmet Kavallı, Ömer Öztaş, Yasin Dükmen, Sami Acıkök, Havva Köse, Gürcan Kolay, Çetin Çıldır, Ergül Keskin, Alaattin Sezer, Sinan Gürel, Ayhan Akay, Halil Yardım, Mustafa Kemal Yılmaz, Adem Emre Aaygün, Ali Yılmaz, Ali Osman Özkan, Ümit Kurt, Nazif Tannur, Mustafa Kayış ve Kubilay Yaşar.

Disiplin kurulu: Mehmet Y. Çakır, Sevil Erdem, Fikret Yalçınöz, Şirzat Ataman, Davut Aslan, Atabey Yalçıntaş, Muzaffer Yenişehir.

Üst Kurul delegeleri: Aydın Ünlü, Erkan Azeri, Kemal Köse, Kaan Dilmen, İzzet Erdem, Ercan Bayrak, Zeki Gürsu, Muzaffer Sayıcı, Emin Şimşek, Murat Öge, İbrahim Özcan, Murat Kalender, Hüseyin Çıldır, Orhan Kılınçsoy, A. Ferit Taşdemir, Fatih Kartal, Erhan Öztaş, Hüseyin  Avni Aslan, Ahmet Yalçınöz, Muammer Llaçin, İsmail Akkuş, Vahap  Nuhoğlu, Şükrü Karamanoğlu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ