HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

Karabük’te sağanak hayatı felç etti

Kent merkezinde metrekareye düşen 17 kilogram yağış sonrasında Yüzüncü Yıl ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde bazı evleri su bastı. Biriken su nedeniyle göle dönen caddelerde araçlar ilerlemekte zorlandı.

Yüzüncü Yıl Mahallesi 1003 Nolu Cadde göle döndü. Caddede bulunan Ervanur Apartmanı girişi sular altında kaldı. Araçların ilerlemekte zorlandığı caddede biriken su kepçe ile tahliye edildi. Cumhuriyet Mahallesi 58 Nolu Caddede su ile doldu. Rögarların tıkanmasıyla taşan sular Sabır Apartmanı girişi katındaki evi su içersinde bıraktı. Eşyaların zarar gördüğü evdeki sular itfaiye ekiplerince boşaltıldı. 

Ev sahibi Orhan Dayı işten geldiği evinde suyun dolmaya başladığını görünce ailesini dışarıya çıkardığını belirterek, “Sadece bilgisayarımı ve televizyonumu kurtardım. Mağdurum. Daha önce bu kadar su basmamıştı. Önlemini almıştık. Kalacak bir yerim yok. Yine evimde kalacağım” dedi. 
Hatice Dayı ise çocuklarına ders çalıştırırken birden suyun eve dolduğunu şimdi ise 3 çocuğuyla birlikte dışarıda kaldığını söyledi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ