HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

İzmir’de belediye işçilerinden eylem

 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alım ihalesini kaybeden İZENERJİ şirketinde çalışan bir grup işçi, kendilerini birbirlerine zincirleyerek yolu trafiğe kapattı.

Fevzipaşa ve Cumhuriyet bulvarlarının Mustafa Kemal Sahil Bulvarına çıktığı kavşakta bir araya gelen 10 işçi, kendilerini zincirle birbirlerine bağladı. İşçiler daha sonra yolu trafiğe kapattı.

Üzerinde “Taşerona hayır, elinizi ekmeğimizden çekin. İZENERJİ işçileri” yazılı pankart açan işçiler, ayrıca “Taşerona geçit vermeyeceğiz”, “Ekmeğimize uzanan eller kırılsın” şeklinde slogan attı. Kaldırımda bulunan 20 işçi de gruba slogan atarak eşlik etti.

Sadece hasta taşıyan bir ambulansın geçmesine izin veren işçiler, polisin demir kesme makasıyla olay yerine gelmesi üzerine zincirleri çözüp, yolu trafiğe açtı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ekim-Aralık 2014 dönemi için açtığı park ve bahçe hizmetleri alımı ihalesinde, İZENERJİ ve Denmar Temizlik şirketleri eşit teklif vermiş, ihaleyi kanun gereği bilançosu daha iyi durumdaki Denmar Temizlik şirketi kazanmıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ