HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

Irak’ta IŞİD’in 4 komutanı öldürüldü

AA muhabirine konuşan Enbar Operasyon Gücü Komutanı Reşid Felih, Irak ordusunun Fellucede düzenlediği hava saldırısında, 12’si terör örgütü IŞİD militanı 15 kişinin öldüğü, 19 sivilin de yaralandığını belirtti.

Felluce Devlet Hastanesi sözcüsü Visam el-İsavi de ordunun, Felluce’nin çeşitli bölgelerinde düzenlediği saldırılar sırasında hayatını kaybeden 3 sivil ile 19 yaralının hastanelerine getirildiğini ifade etti.

IŞİD’in 4 komutanı öldürüldü

Musul’daki El-Cumhuri Hastanesi doktorlarından Velid Casim, Musul’un doğusundaki el-Hazir bölgesinde ABD uçakları tarafından hava saldırısı düzenlendiğini, bunun ardından hastaneye IŞİD militanı 5 kişinin cesedinin getirildiğini söyledi. Casim, öldürülenlerden 4’ünün IŞİD komutanlarından olduğunu aktardı.

Enbar’da 6 sivil öldü, 14 kişi yaralandı

Enbar Emniyet Genel Müdürü Ahmed Saddak ed-Duleymi, Ramadi’nin kuzeyinde bir güvenlik merkezinin bomba yüklü araçla hedef alındığını belirterek, saldırıda 6 sivilin yaşamını yitirdiği, 14 kişinin de yaralandığını söyledi.

Öte yandan IŞİD militanlarının, Musul’a bağlı Kaim kasabasında 10 ve Enbar’da 17 evi patlayıcıyla havaya uçurduğu bildirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ