HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

09 Kasım 2015

İbrahim Karaosmanoğlu, CHP’lilerde Bize Oy Verecek

ibrahim-karaosmanoglu--chp-lilerde-akp-ye-o-verecek

AKP İzmit İlçe Başkanlığı’nın mahalle başkanları için düzenlediği programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün CHP’lilerin iktidara gelememelerinin nedeni birbirlerinin arkalarından konuşmaları. Onlardan da çoğunun ileride AKP’ye oy vereceğini göreceğiz” dedi

AKP İzmit İlçe Başkanlığı, seçimlerde görev yapan mahalle başkanlarına teşekkür yemeği düzenledi. Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen programa; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, il kadın kolları başkanı Emine Zeybek, İzmit ilçe kadın kolları başkanı Aysel Demirtaş, ilçe gençlik kolları başkanı Hasan Tandoğan ile İzmit’te görev yapan yaklaşık 400 ana kademe, kadın ve gençlik mahalle başkanı ve meclis üyeleri katıldı.

10 PUANLIK ARTIŞ

AKP, 7 Haziran’da yapılan genel seçimde İzmit’te yüzde 40,3 oranıyla yaklaşık 86 bin oy almıştı. 1 Kasım erken genel seçiminde ise oy oranını yüzde 50,93’e çıkardı. İzmit’te de bu seçimle birlikte 10 puanlık bir artış yaşanmış oldu. Seçim sonrasında her ilçede kanaat önderleri ve ilçe teşkilarıyla bir araya gelen AKP’li yönetici ve milletvekilleri, partililere teşekkür etti. Bu kapsamda da İzmit ilçe başkanlığı, 1 Kasım’daki seçimlerde görev yapan mahalle başkanlarıyla, düzenlediği yemekte bir araya geldi.

2 BİN 900 GEÇERSİZ OY

Programda ilk olarak konuşan İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, “Ülkemizde, ilimizde rekorlar kırdık. İzmit’te birileri CHP’nin kalesi diyordu. Birkaç seçimde AKP’nin kalesi oldu, bu seçimde de bunu perçinleştirdik. Teşkilat mensuplarımıza, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle mahalle mahalle dolaşan gençlik ve kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımız 1 oyun kıymetini bilerek tek tek sahip çıktı. Geçersiz oy anlamında da 220 bin oy içerisinde 2 bin 900 oy geçersiz sayıldı. Bu sizin gayretinizdir. Sorumluluğumuz bilincinde olarak çalışacağız” dedi.

DÜNÜN HAÇLILARI

Milletvekili Zeki Aygün ise konuşmasında şunları dile getirdi: “Bu küresel oyuncular dünün Haçlılarıydı. O zamanda maşa kullanmışlardı. 80 yıl ülkeyi uyutturduktan sonra ülkeyi uyandıran AKP’yi hedef aldılar. Senaryoyu onlar yazıyor. IŞİD ve DEHAŞ’ı kullanıp Ortadoğu’yu, PKK’yı da kullanarak Türkiye’yi karıştırmaya çalışıyorlar. Medyada da Doğan Grubu’nu kullanıyorlar. Geçmişte ecdad, nasıl İstiklal Savaşı’na gidiyorsa, bugünün de Ak kadroları da haddı müdafaha yoktur saddı müdafaa vardır dedi. Bu seçim tüm İslam aleminin zaferi olmuştur.” Aygün, Ankara’da yapılacak toplantı için programdan erken ayrıldı.

CHP’LİLER BİZE OY VERECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de herkes bize oy vermiş gibi, her gelene kapımız açık olacak. Bu hepimizin görevi. Küçük işlerle uğraşmayacağız, dedikodu yapmayacağız, birbirimizin arkasından konuşmayacğaız. Bugün CHP’lilerin iktidara gelememelerinin nedeni birbirlerinin arkalarından konuşmaları. Kazan gibi kaynatıyorlar. Onlardan da çoğunun ileride AKP’ye oy vereceğini göreceğiz. Milletin güvenini sarsacak hiç bir risk yapmayalım. Partimizi temsil ediyorsak, sabırlı olacağız” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ