HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

19 Eylül 2014

Hizb-ut Tahrir’den paralel yargı göndermesi

Hizb-ut Tahrir Türkiye’nin 18-30 Eylül tarihleri arasında başlattığı “Hizb-ut Tahrir’e Yönelik Yargı Zulmüne Dur De” kampanyası medya bilgilendirme toplantısı Akgün İstanbul Otel’de gerçekleşti.

Toplantıya; Mustazaflar Cemiyeti adına Hasan Sabaz, Avukat Hasan Ölçer, İmkan-Der Genel Başkanı Murat Özer, Mazlum-Der Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kaya Kartal, Avukat Necip Kibar, Fatih Akıncılar Vakfı Genel Başkanı Mehmet Şahin, İstanbul Düşünce Enstitüsü Genel Başkanı Mustafa Şatıroğlu ve Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Cüneyt Sarıyaşar katıldı.

Mevcut yasalarda Hizb-ut Tahrir üyelerinin cezalandırılmasını öngören hiçbir madde olmadığı halde, yüzlerce insanın binlerce yıllık cezalara çarptırıldığını savunan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, 500’den fazla kişi hakkında toplamda 1828 yıl ceza verildiğini söyledi.

Mahmut Kar, “Türkiye’de yargı ve güvenlik sistemi içerisinde devlet kurumlarına sızan, dışarıdan talimatlarla hareket eden, sahte deliller üreten, illegal yollardan bilgi, belge toplayan, usulsüz dinlemeler yapan, gerektiğinde iftira atmaktan, yalan üretmekten ve fişleme yapmaktan geri durmayan bir yapının varlığının, en yetkili ağızlardan itiraf edildiğini” aktardı.

“Şimdi biz soruyoruz! Varlığı iddia edilen bu yapı, tüm bunları yalnızca hükümete karşı mı yapmıştır?” diyen Kar, “Yoksa son on yılda Türkiye’de yürütülen diğer soruşturma ve yargılamalara etkisi olmamış mıdır? Bütün bunlar etraflıca araştırılmalı, yaşayan mağduriyetlerin giderilmesi, hukuksuzlukların ortadan kaldırılması tüm bu davalar için yeniden yargılama yolu açılmalıdır” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ