HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

21 Ocak 2015

Ocak ayı seçim anketinden ilginç sonuçlar çıkt

35226

KamuAR (Kamuoyu Araştırmaları Merkezi)’ın 13-18 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdiği, halkın siyasi oy eğilimlerini ve sosyo-politik gündeme dair nabzını ölçmek amacıyla gerçekleştirdiği anket araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı.

medya262seçimanketAnkette çıkan sonuçlara göre;

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) % 33,5,

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) % 23,7,

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) % 20,4,

Halkların Demokratik Partisi (HDP) % 6,6,

Saadet Partisi (SP) % 4,8,

diğer partilerin toplam oy oranı % 2,9 ve kararsız olduğunu ifade eden seçmenlerin % 8,1 olduğu görüldü.

Anket araştırma sonuçlarına göre AKP 2011 Genel seçimlerine göre oy kaybederken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin oyları ciddi oranda artış ve Saadet Partisi’nde yükseliş dikkat çekiyor.

“2015’TE KOALİSYON VAR”

KAMUAR yaptığı anket için değerlendirmede “2015’te koalisyon hükümeti kurulacağı” sonucunu ortaya koydu

Anket araştırma sonuçlarımıza göre Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti üzerindeki sözü Ahmet Davuoğlu’na göre daha muteber durumda. Bu durum da Ahmet Davutoğlu’nu etkisiz kılmakta ve Liderliğini onaylatmasında sorun yaşatmaktadır. Bu yüzden de Ahmet Davutoğlu Liderliğindeki AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan Liderliğindeki AK Partiye göre daha zayıflamış görünmektedir. Bu durum da Ahmet Davutoğlu Liderliğindeki AK Parti’nin 2015 genel seçimlerinde tek başına iktidar olmasının önündeki engel olarak görünmektedir. Ahmet Davutoğlu ile oluşan Liderlik boşluğu ve istikrarsızlık, kamuoyunda 2015 genel seçim sonuçlarının koalisyon hükümetinin kurulacağı yönünde seyretmektedir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ