HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

19 Eylül 2014

Galatasaray’da Flaş Karar!

Galatasaray’da Ünal Aysal yönetimi, 18-25 Ekim tarihlerinde erken seçim kararı aldı.

Kulübün borçlarını ödemek için Gayrimenkul A.Ş’nin kurulmasını öneren sarı kırmızılı kulübün başkanı, Divan Kurulu’nda istediği desteği bulamamıştı.

Aynı zamanda basketbol şubesinde de anonim şirketi üzerinden yeni bir yapılandırmaya gitmeyi hedefleyen Aysal, yine beklediği desteğe ulaşamadı. Bunun üzerine Yönetim Kurulu ile görüşeceğini belirten Aysal, yapılacak kritik toplantıda yeni yol haritasını belirleyecek.

Kritik kararın ardından başkan Ünal Aysal yaptığı açıklamada, "Yeniden aday olma konusunda henüz karar vermedim. Dostlarıma ve aileme danışacağım" ifadelerini kullandı.

Galatasaray’dan resmi açıklama da geldi…

Seçim kararı alan Galatasaray Yönetimi, resmi internet stesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Açıklama şu şekilde:

"Galatasaray yönetimleri her zaman Galatasaray camiasının güven ve desteği ile ayakta durmuştur. 17 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Divan Kurulu camiamızın Yönetim Kurulumuza güveni konusunda bazı hoşnutsuzluk ve endişeler olduğunu göstermiştir. Galatasaray çok önemli bir mücadele içindedir. Bu mücadelenin layıkıyla yürütülebilmesi için arkasında tüm camianın güveni olduğu konusunda en ufak bir şüphe bulunmayan bir yönetime ihtiyaç vardır.

Bu anlayışla Başkanımız ve Yönetim Kurulu en kısa sürede Kulübümüzü seçimli Genel Kurul’a çağırma kararı almıştır. Bu karar uyarınca Başkanımız ve aşağıda adı bulunan Yönetim Kurulu üyeleri 18 Eylül 2014 (bugün) itibarı ile görevlerinden ayrılacak ve Tüzüğümüzün 92. ve 93. Maddeleri mucibince bir ay içinde tüm kurullar için yeniden seçim yapılacaktır. Mezkûr maddeler uyarınca Genel Kurul 18 Ekim 2014’te, eğer o tarihte yeterli çoğunluk sağlanamazsa 25 Ekim 2014’te toplantısını yapacaktır. Yönetim Kurulu yine Tüzük gereği bu tarihlere kadar görevinin başında kalacak ve şimdiye kadar gösterdiği ciddiyetle son dakikaya kadar Galatasaray’ın haklarını savunacak ve en ufak bir yönetim boşluğuna mahal vermeyecektir.

Ünal Aysal
Özkan Olcay
Ümit Özdemir
Candan Erçetin
Adnan Nas
Mete İkiz
Şükrü Ergün
Aka Gündüz Özdemir
Mehmet Cibara
Emir Sarıgül
Ahmet Ocaklı Yüce
Mehmet İpekdokuyan
Mehmet Karlı
Ebru Köksal"


Share
#

SENDE YORUM YAZ