HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

16 Eylül 2014

G.Saray’ın Cezası Açıklandı, F.Bahçe Çılgına Döndü!

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun; geçtiğimiz sezon sonundaki Basketbol Erkekler 1. Ligi final serisinin son maçına çıkmadıkları için Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, yöneticiler Mehmet Karlı ve Necati Demirkol’a verdiği 45’er gün hak mahrumiyeti ve 15 bin TL para cezasını az buldu.

Sarı lacivertli kulüp dün önce Twitter adresinden ‘içine mesaj yazılmış’ fotoğraflar koydu, ardından internet sitesinde çok sert bir bildiri yayınladı.

Bildiri şöyle:

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu bugün Türk Spor tarihinde emsali görülmemiş bir karara imza atmıştır.

Geçtiğimiz basketbol sezonu final serisinde, Türk bporunda bir ilk yaşanmış, Fenerbahçe Ülker’in rakibi Galatasaray Liv Hospital, şampiyonun belli olacağı maça çıkmamıştı.

Disiplin Kurulu, oynanamayan maçtan yaklaşık 3 ay sonra skandal bir karara imza atarak, yenileceğini düşünerek sahaya çıkmayan söz konusu takıma yalnızca para cezası, ihtar ve hak mahrumiyeti gibi komik cezalar vererek Türk basketbolunda yeni bir çığır açmıştır.

Verilen bu karar yalnızca kulübümüzü değil, tüm kulüpleri ilgilendiren çok ciddi bir sorun olmakla birlikte, gelecek dönemlerde her takım için emsal niteliği taşımaktadır.

Rakibini yenemeyeceğini düşünenler için teşvik edici olan bu tarihi ve yürekli (!) karar nedeniyle, Türkiye Basketbol Federasyonu’nu tebrik (!) ediyor, bu kararın Türk Basketboluna hayırlı (!) olmasını diliyoruz.

FENERBAHÇE’NİN RESMİ TWITTER HESABINDAN ATILAN TWEET İSE ŞÖYLE:Share
#

SENDE YORUM YAZ