HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

18 Eylül 2014

FIFA, hediye saatleri iade ediyor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Yürütme Kurulu, 2014 Dünya Kupası sırasında, Brezilya Futbol Federasyonu tarafından çeşitli görevlerdeki yöneticilere hediye olarak verilen 65 saatin geri verilmesini kararlaştırdı.

FIFA’nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada Yürütme Kurulu, Brezilya Futbol Federasyonu (CBF) tarafından son dünya şampiyonasında yer alan 32 ülkenin federasyon temsilcileri, Dünya Kupası finallerine katılamayan 5 Güney Amerika ülkelerinin federasyon temsilcileri ve 28 FIFA Yürütme Kurulu üyesinin de aralarında bulunduğu 65 kişiye hediye edilen ve her biri 26 bin dolar (25 bin İsviçre frangı) değerindeki 65 saatin iade edilmesini istedi.

FIFA Etik Komitesi, saatlerin 24 Ekim 2014’e kadar iade edilmesi halinde, etik açıdan yeni bir soruşturma açmanın gerekli olmadığına karar verdi.

Komite ayrıca, verilen saatlerin “organizasyonun etik kodlarını ihlal ettiği ve kabul edilmemesi gerektiğini” de belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ