HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

Erol Evgin, “Amacını aşan laflar etmişim”

erol-evgin-amacini-asan-laflar-etmisim-medya262

Erol Evgin o sözlerinin ardından “görüyorum ki, amacını aşan laflar etmişim” açıklamasını yaptı.

Erol Evgin “Parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi”sözlerinin ardından “görüyorum ki, amacını aşan laflar etmişim” açıklamasını yaptı. TRT’nin ise Erol Evgin’e bu sözleri nedeniyle ambargo uyguladığı iddia edildi.

Sanatçı Erol Evgin, Habertürk gazetesinden Balçiçek İlter’e verdiği söyleşide, “Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım” sözlerine gelen eleştirilere yanıt vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erol Evgin’e tepki gösterdi ve “Sen sanatçı olsan ne olur?” ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasında AB’ye de mültecileri hatırlatarak vize derdinde olmadığını söylemişti. Erdoğan’ın çıkışının ardından Evgin, AKP’lilerin hedefindeydi.

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Evgin’in kendisini arayarak bu sözlerini düzelttiğini açıkladı. Uluç önceki günkü yazısında şöyle yazdı:

“Erol Evgin aradı.. Son olaylar üzerine hakkında yazdıklarım için teşekkür etmek, hem de sözlerine bir açıklama getirmek için…

‘Hıncal Ağabey’ dedi, ‘Aradan günler geçince, ekranda söylediklerimi soğukkanlılıkla okuyor ve görüyorum ki, amacını aşan laflar etmişim, canlı söyleşinin gerginliği içinde.. Benim amacım, ülkenin geleceği açısından eğitimin öneminin altını bir kez daha çizmekti.. ‘Okumalıyız.. Okutmalıyız’ demekti. Bu açıklamayı doğru anlarsın diye, sana yapıyorum sadece..”

TRT’DEN AMBARGO İDDİASI

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da “Parmak basanla, 3 üniversite bitirenin birer oy hakkı olması adaletli mi” sözleriyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedefi olan sanatçı Erol Evgin’i TRT’nin yasaklı listesine aldığı iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

TRT Genel Müdürlüğü’nden TRT’ye bağlı TV, radyo ve müzik kanal müdürlüklerine gönderilen yazıda “Evgin’in parçalarının çalınmaması” talimatı olduğunu söyleyen Yarkadaş, Başbakan Binali Yıldırım’a verdiği soru  önergesinde, “Bu kararın alınmasında hükümetinizin ya da Cumhurbaşkanlığı’nın TRT’ye baskısı olmuş mudur” diye sordu.

Yarkadaş, soru önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Sanatçı Erol Evgin’in verdiği bir röportajdan sonra adeta başına gelmeyen kalmamış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dahi isim vermeden eleştirilmiştir. Son olarak TRT Genel Müdürlüğü’nden TRT’ye bağlı TV, radyo ve müzik kanal müdürlüklerine gönderilen yazıda ‘Evgin’in parçalarının çalınmaması’ talimatı verildiği basına yansımıştır.

– TRT Genel Müdürlüğü’nün TRT’ye bağlı TV, radyo ve müzik kanal müdürlüklerine gönderilen yazıda “Evgin’in parçalarının çalınmaması” talimatı verdiği doğru mudur? Bu talimatın hukuki gerekçesi nedir?

– Bu kararın alınmasında hükümetinizin ya da cumhurbaşkanlığının TRT’ye baskısı olmuş mudur?

Odatv

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ