HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

Ercan Dalkılıç CHP’ye Transfer Oldu

ercan-dalkılıç

Dilovası eski Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, ekibiyle birlikte CHP’ye geçme kararı aldı. CHP, Dalkılıç’ın parti rozetini düzenleyeceği şölenle takacak.

Dilovası siyasetinin önemli isimlerinden, Dilovası eski Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, aktif siyasete geri döndü. Dalkılıç`ın yeni partisi artık CHP. 1980`li yıllarda iki dönem üst üste eski ANAP`ta Dilovası Belediye Başkanlığı yapan Dalkılıç, 2008 yılında AKP`ye geçti. Ancak AKP`de aradığını bulamayan ve belediye başkan adayı gösterilmeyeceğini anlayan Dalkılıç, 2009`da istifa ederek Demokrat Parti`den belediye başkan adayı oldu. HAS Parti`nin kurulmasıyla bu partiye geçen Dalkılıç, HAS Parti`nin AKP ile birleşmesinin ardından AKP`ye geçmeyerek bağımsız kalmıştı.

BELEDİYEYE ADAY
Dalkılıç`a bu süreçte MHP`den teklif gitti ancak kabul etmedi. Geçtiğimiz günlerde de CHP Dilovası İlçe Başkanı İsmail Kaya`nın partiye davet ettiği Dalkılıç, kararını yaptırdığı anket sonrası açıklayacağını ilan etmişti. İşte Dalkılıç, anket sonrası çıkan kararı açıkladı. Kararını CHP`den yana koyan Dalkılıç, 2014 yerel seçimlerinde CHP`nin Dilovası`ndaki belediye başkan adayı. Dilovası`nın önemli siyasi figürlerinden olan Ercan Dalkılıç, ilçede aynı zamanda önemli bir iş adamı.

OY BİRLİĞİYLE
Dalkılıç, siyaset yapacağı parti için Dilovası genelinde anket yaptırdı. Ankete katılanların yüzde 70`i siyasi parti tercih hakkını Dalkılıç`a bıraktı. Dalkılıç, tercihini CHP`den yana koyunca ekibi oy birliğiyle kabul etti. Dalkılıç ile birlikte eski HAS Parti ihtiyar heyeti, eski yönetim kurulu üyeleri ve gençlik kolları da CHP`ye geçecek. Ercan Dalkılıç`a destek verenler arasında, 2009 yerel seçiminde AKP`den İl Genel Meclisi üyesi seçilen, geçtiğimiz yıl partisinden istifa ederek bağımsız kalan Hacı Kocabey de vardı.

KOCABEY DE KATILACAK
Dalkılıç`ın Dilovası`ndaki çalışma ofisinde düzenlediği toplantıda; Dilovası Belediyesi`nin bağımsız meclis üyeleri Muhittin Avat, Abdulcabar Tuza, Günsal Daşdemir`in yanı sıra eski HAS Parti ilçe başkanı İrfan Ertürk, eski gençlik kolları başkanı Emin Yıldız da hazır bulundu. Toplantıda kısa bir konuşma yapan eski HAS Parti ilçe başkanı İrfan Ertürk, Dalkılıç`ın alacağı her türlü karara saygı duyacaklarını ve birlikte hareket edeceklerini söyledi. Bağımsız İl Genel Meclisi üyesi Hacı Kocabey ile birlikte diğer belediye meclis üyeleri de Dalkılıç`la CHP`ye katılacak.

ANKET SONUÇLARI
Çalışma ofisinde toplanan yüzlerce seveninin alkışları arasında kürsüye çıkan Dalkılıç şunları söyledi: “Katılımcıların yüzde 70`i ‘Dalkılıç nereye giderse biz oraya gideriz` dedi. Yüzde 30`u ise CHP`yi adres gösterdi. Öncelikle kararın Kocaeli ve Dilovası için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler yaklaşık 8 aydır partimiz olmaksızın gece gündüz demeden çalıştık, çünkü bu halkın omuzlarımıza vermiş olduğu büyük bir sorumluluk var. Azim ve kararlılık her şeyin ilacıdır. Asil bir şekilde kendinize yakışan hareketi sergilediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

BİREYSEL OLMAZ
Son birkaç hafta sürekli istişare ve toplantılar yaptık. Geçen hafta sizden anket yaptırmak için yetki aldım. Yaklaşık dört günü bulan iki anket yaptırdım. Birinci anketimiz kendi tabanımıza yönelik telefon anketi oldu. İkinci bir anket siz yöneticilerin yapmış olduğu, kendi üyelerinize yönelik çalışma idi. Bu iki anketi bir araya getirdik ve buna göre bir sonuç çıkardık. Yıllardır karşılıksız bize güvenen ve inanan vatandaşlarımızın da bir görüşünü almak istedik. Bireysel hareket etmek istemedim.”

YENİ ADRESİ
Dalkılıç`ın çalışma ofisinde yaptığı basın toplantısına; CHP Dilovası İlçe Başkanı İsmail Kaya ve yönetim kurulu üyeleride hazır bulundu. Dalkılıç, sonuçları açıkladıktan sonra CHPli yöneticilere dönerek, ‘Kararım budur siz ne diyorsunuz” dediğinde salonda bulunan bütün CHP`liler hep birlikte el kaldırarak Dakılıç`ın partilerine geçmesini oy birliğiyle onayladı. Dalkılıç, bu karardan sonra kısa bir teşekkür konuşması yaptı ve firesiz verilen karar dolayısıyla ekibini kutladı. Dalkılıç, demokratik bir iş yaptıklarını da kaydetti.

KILIÇDAROĞLU GELEBİLİR
Dalkılıç`ın teşekkür konuşması şöyle; “En küçük üyemizden en yaşlı üyemize kadar herkesin görüşünü aldık. Bizlerin üzerinde ağabeylerimiz yok, çıkan temayül yoklamaları, anketler bazıları için çok önemli olmuyor. Halkın iradesinin önüne setler koyuyorlar ve ne yazık ki halkımız halen daha onlara güvenmeye devam ediyor. Biz Allah`a şükür hiçbir şeyden korkmuyoruz, neyimiz varsa orta. Bizim kimseden gizlimiz ve saklımız da yok. Bu süreye kadar hiçbir partiye söz bile vermedim. Çünkü benim için önemli olan sizlersiniz” şeklinde konuşarak inceden AKP`ye dokundurdu. Dalkılıç ve ekibine önümüzdeki günlerde Kemal Kılıçdaroğlu`nun da katılması beklenen bir şölende rozet takılması bekleniyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ