HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

22 Eylül 2014

Emenike’den İlk Açıklama!

FBTV’ye yaptığı açıklamada; saha içinde yaşananların anlık olduğunun altını çizen Emenike, her zaman Fenerbahçe için çalışan bir futbolcu olduğunu ifade etti.

Emenike “Duygularımın birikmesinden dolayı böyle bir yaşadım. Fenerbahçe’yi çok seven bir futbolcu olarak böyle davranmamam gerekiyordu. Tüm taraftarlardan özür diliyorum” dedi.

Nijeryalı golcü şunları söyledi:
“Öncelikle dün akşam yaşadığımız o şey, tamamen duyguların birikmesinden ve duyguların patlamasından oluşan bir an idi. Bu nedenle böyle bir an yaşandı diyebilirim. İlk yarı boyunca Fenerbahçe’nin başarısı için, Fenerbahçe adına bir gol kaydedebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve en iyi performansımı sahaya koymaya çalıştım. Ancak istediğim golü kaydedemedim. Bu nedenle içinde biriken duygulardan dolayı böyle bir an ortaya çıktı. Gol atmayı denedim ama olmadı, çünkü karşımızda sıkı savunma yapan bir Gaziantepspor takımı vardı. Bu nedenle gol atmak zor oldu diyebilirim. Sahada yaşanan tamamen bundan ibaretti. Ben her zaman Fenerbahçe için en iyisini vermeye çalışan bir futbolcuyum. Ben, Fenerbahçe’nin son yıllarda yaşadıklarının da farkında olan bir oyuncuyum. Takımın başarısını en çok isteyen oyunculardan biriyim. Bu nedenle dün yaşananlardan dolayı tüm Fenerbahçe taraftarlarından özür diliyorum. Onları böyle bir olay ile karşı karşıya bıraktığım için özür dilerim. Bu şekilde sahada davranmamam gerekiyordu. Fenerbahçe’yi çok seven bir oyuncu olarak böyle davranmamam gerekiyordu. Dediğim gibi tamamen duyguların birikmesinden ortaya çıkan bir şeydi. Hiçbir şekilde kasıtlı veya gerginlikten dolayı oluşan bir hareket değildi. Fenerbahçe’nin başarılı olması gerektiğinin baskısından ve maçın atmosferinden böyle bir an yaşandı. Hiçbir şekilde bir gerginlik söz konusu olmadı ve benim için sahada kaldı. Ben, tekrardan taraftarlarımızdan özür diliyorum.”

“ÇOK ÖNEMLİ BİR KARŞILAŞMA”

Emenike, Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında Akhisar Belediye ile oynayacakları karşılaşmayla ilgili olarak ise “Çok önemli bir karşılaşma daha bizi bekliyor. Önümüzdeki hafta Akhisar deplasmanına gideceğiz. Benim düşüncem, Trabzonspor karşısında yaptığımız gibi oyunu rakip sahaya yığmamız gerekiyor. Sahaya da bu mantalite ile çıkarsak ve kafamızda her zaman 3 puan düşüncesi olursa sahadan galibiyetle ayrılarak 3 puanı alacağımıza inanıyorum” yorumunu yaptı.


Share
#

SENDE YORUM YAZ