HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

19 Eylül 2014

Dramın böylesi: Ağlamak da gülmek de yasak!

Konya’da akciğerleri çalışmadığı için solunum cihazıyla hayatını sürdüren 14 yaşındaki Osman, nefessiz kalacağı korkusuyla ne gülebiliyor ne de ağlayabiliyor.

Medine’de yaşayan 4 çocuklu Günay (39) ile Yücel Şahin (43) çiftinin 2,5 aylıkken doktora götürdükleri oğulları Osman’a, solunum sistemini etkileyen “Kistik Fibrozis” hastalığı teşhisi konuldu.

Osman 12 yaşına geldiğinde hastalığı iyice ilerlediği için rahat nefes alamamaya başladı. Bir yıl sonra da akciğerleri tamamen çalışmaz hale gelen çocuk, solunum cihazına bağlandı. Evdeki cihazlar bile artık solunum ihtiyacını karşılamayan Osman, hastaneye bağımlı hale geldi

Günün tamamında bağlı olduğu cihaz adeta akciğerleri olan çocuk, nakil yapılacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Oksijensiz kalma korkusuyla gülüp ve ağlayamayan küçük Osman, yaşıtları gibi rahat nefes alarak koşup oynayacağı günlerin hayalini kuruyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ