HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

17 Eylül 2014

Devlet sanatçısı Taşlıova hastaneye kaldırıldı

Devlet sanatçısı Aşık Şeref Taşlıova rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 76 yaşındaki devlet sanatçısı Taşlıova, 13 Eylül Cumartesi günü rahatsızlanması sonucu yakınlarınca Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Taşlıova’nın torunu Aslı Alptekin, dedesinin beynine giden damarlardan birisine emboli attığını ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade etti.

Alptekin, dedesinin bugün 14.30’da ameliyata alındığını ve akşam saatlerine kadar ameliyatının süreceği bilgisini verdi.

-Devlet sanatçısı Taşlıova’nın hayatı

Ardahan’ın Çıldır ilçesi Gülyüzü köyünde 10 Nisan 1938 tarihinde dünyaya gelen, ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülen Alptekin, 1966’dan itibaren Kars Radyosu bünyesinde 10 yıl süreyle aşıklara ilişkin programlar hazırladı ve sundu.

Alptekin, katıldığı yarışma ve festivallerde değişik dallarda 15’i altın olmak üzere 130’un üzerinde madalya, 60’ı aşkın plaket ve 180 takdirname aldı.

Çeşitli dergilerde folklor yazıları yazan Alptekin, 1971’den itibaren Amerika’dan Japonya’ya, Avrupa’dan Orta Asya ülkelerine dek birçok ülkede programlar yaptı.

Alptekin ayrıca UNESCO’nun düzenlediği “Dünya Sanat Dizisi” adlı etkinlikte Türkiye’yi temsil etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ