HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

20 Eylül 2014

Bakan Kılıç’tan F.Bahçe ve G.Saray’a tepki

Hollanda’da geçen ay yapılan Dünya Kürek Şampiyonası’nda, Galatasaraylı ve Fenerbahçeli kürekçilerden oluşan 8 tek hafif kilo milli takımı üçüncü olarak Türkiye’ye tarihindeki ilk madalyayı kazandırmıştı. Ancak iki dev kulüp, kendi internet sitelerine sadece kendi sporcularının isimlerini yazıp, kutlamış, diğerlerini adeta yok saymıştı.

İşte bu konu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın önceki gün Ankara’da olimpik federasyonların başkanlarıyla yaptığı toplantıda gündeme geldi. Yaşananlara tepki gösteren Bakan Kılıç, böyle bir durumun kabul edilemez olduğunu belirterek, milli takımların her türlü kulüp yapılanmasının üzerinde olması gerektiğini vurguladı. Kılıç, Kürek Federasyonu’ndan da konuyu inceleyerek bir daha böyle bir durum yaşanmaması için gerekli uyarıları yapmasını istedi.

FEDERASYONDAN UYARI

Kürek Federasyonu’nun da hem Fenerbahçe hem Galatasaray kulüplerine konuya ilişkin birer resmi yazı göndererek açıklama isteyeceği ve uyarıda bulunacağı öğrenildi.

İki kulüp arasında benzeri bir durum geçen hafta boksta yaşanmış, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın madalya taktığı Fenerbahçeli boksörün fotoğrafları her iki kulübün web sitelerinde de yayınlanmamıştı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ