HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

Aysal Fatih Terim Diyemedi

1

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, olağanüstü divan kurulu toplantısında, transfer harcamaları ile ilgili bilgilendirme yaparken, eski teknik direktörleri Fatih Terim’in adını kullanmaması dikkat çekti.

Aysal, ayrılık döneminde sorunlar yaşadığı Terim’in isminin yerine, “ilk teknik direktörümüz” ifadesini kullandı. Galatasaray Başkanı, İtalyan teknik adamlar Roberto Mancini ve Cesare Prandelli için ise bu tarz bir tercihte bulunmadı.

İŞTE AYSAL’IN DİKKAT ÇEKEN SÖZLERİ

“Hiçbir gayrimenkülümüzü satmak niyetinde olmadıklarını söyleyen Ünal Aysal, “Gayrimenkullerimiz orada duruyor, bir yandan da 300 küsür milyon dolar borcumuz duruyor. Böyle bir borcu ben artık taşımak istemiyorum. Bir an önce banka ve piyasa borçlarından kurtulmalıyız. Sportif gelirlerle borçları ödeme imkanımız yok. Varlıklarımızı kullanarak bu borçları ödeyebiliriz. Geldiğimizde 328 milyon dolar borcumuz varmış. Şu an borcumuz 10 milyon dolar artmış.

Bu ekonomik kriz döneminde Türkiye’de spor kulüpleri içerisinde yaşama şansı olan tek kulüp Galatasaray’dır.” dedi.

Basketbol A.Ş hakkında bilgiler veren Aysal, “Basketbol A.Ş senede 42 milyon TL bir para yiyor bizden. Yaklaşık 30-33 milyon cebimizden harcıyoruz. Bunu küçültmek ya da daha az verimli ekonomik bir sisteme sokmamız mümkün mü? Mümkün değil… Ertesi gün taraftarımız kapıya gelip ne hakla bizim gücümüzü azaltıyorsun diye, en başta bizi sonra sizi zorlayacaktır.
Genel Kurul’da bu şubeyi kaldırma kararı alırsanız, ben sizin emrinizdeyim. Ama böyle bir kararı alamayacağızı bahse girerim. Bizim bu şubeyi geliştirme ihtiyacımız var” diye konuştu.

Transferlere ödenen paralarla ilgili bilgiler de veren başkan Aysal, “Transferlere çok para harcandı deniyor. Başarı için transfer yapmak şart. İlk teknik direktörümüzün döneminde 120 milyon dolar ödemişiz transfere. Mancini döneminde 22 milyon dolar. Prandelli geldiğinde ise 17 milyon dolar bir harcama yaptık. Yani giderek azalan bir transfer politikamız var.”

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ