HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

18 Eylül 2014

Avrupa Alarmda! İşte IŞİD’in Korkunç Planı

Ülke çapında 24 Temmuz tarihinde verilen kırmızı alarmın, gizli servis PST’nin elindeki bilgilere göre IŞID’ın Norveçli bir aileyi katledip görüntülerini internette yayınlayarak korku saçma planları nedeni ile verildiği anlaşıldı.

Norveç’in resmi radyo ve televizyon kanalı NRK’ye açıklamalarda bulunan yetkililer, "IŞID’e bağlı teröristler önce Oslo’da kalabalık halkın arasına bıçakla dalarak katliam yapmayı planladılar. Daha sonra tesadüfen seçilecek bir aileye katlederek, katliamın görüntülerini internet’te yayınlayıp Norveç halkına korku salmayı planladılar. 24 Temmuz günü gizli servisin hükümete verdiği bu bilgiler üzerine ülke çapında kırmızı alarm verildi ve güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı" dedi.

"TARAFSIZ DEVLET GÖREVLİLERİ IŞİD TERÖRİSTLERİNİN ÜLKEMİZE GELEREK KATLİAM YAPACAKLARINI ANLATTI"

Terör uzmanı Kjetil Stormark, "Çok sayıda tarafsız devlet görevlisi bana IŞID teröristlerinin ülkemize gelerek katliam yapacaklarını ve yapacakları katliamı filme çekerek görüntüleri internet’te yayınlayıp Norveç halkı arasında korku ve panik yaratmayı planladıklarını anlattılar. Benim görüşlerimi aldılar. Bu bilgilerin ilkini terör alarmı verildikten kısa bir süre sonra aldım. Teröristlerin amaçlarına yardımcı olmamak için kamuoyuna bir açıklama yapmadım. Bugün IŞID’in Avustralya’da katliam yapma hazırlığındaki bazı üyelerinin yakalandığını öğrenince NRK’ya açıklama yapmayı uygun gördüm" ifadelerini kullandı.

"KALABALIK İÇİNDE BIÇAKLI SALDIRI EYLEMİ BİLİNEN BİR METOT"

Gizli servis PST yetkilileri, teröristlerin nerede ve ne zaman bir saldırıda bulunacakları konusunda ellerinde kesin bilgi olmadığı için ülke çapında çok geniş güvenlik önlemleri alındığını, ancak güvenlik önlemlerinin neden alındığı konusunda halkı paniğe sokmamak için açıklama yapmadıklarını söyledi.

Bergen Üniversitesi’nden Terör Uzmanı Jan Oskar Engene, gizli servis PST’nin söylentiler üzerine değil, elindeki kesin bilgilere göre gerekli tedbirleri aldığına inandığını söyledi. Jan Oskar Engene, kalabalık içinde bıçaklı saldırı eyleminin bilinen bir metot olduğuna dikkat çekerek bunun son örneğinin mart ayında Çin’de yaşandığını söyledi.


Share
#

SENDE YORUM YAZ