HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

Almanya’da Darbe Protestosu

1

Almanya’nın Duisburg kentinde toplanan Berlin Çarşı Taraftar Grubu üyeleri, Türkiye’de gezi olayları sırasında gözaltına alınan 35 çarşı üyesi hakkında verilen ‘hükümeti yıkmaya teşebbüs’ suçlama kararını protesto etti.

Berlin Çarşı Taraftar Grubu öncülüğünde Duisburg Tren Garı önünde bugün gerçekleştirilen ve Duisburg Beşiktaşlılar Derneği tarafından desteklenen eyleme, Almanya’nın Duisburg, Bielefeld, Hagen, Düsseldorf ve Köln kentlerin ve Belçika’dan elli kişilik bir grup katıldı.

Türkçe Almanca olarak suçlama kararını alan mahkeme hakkında eleştirici sloganlar atan çarşı üyeleri, ellerinde ‘Çarşı’ya Özgürlük, Halkın Takımı’ yazılı pankartlar taşıdı.

TERÖR ÖRGÜTÜ SUÇLAMASINI KINIYORUZ!

Eyleme öncülük yapanlar arasında yer alan ve Duisburg’ta bulunan Çarşı Kafe’nin sahibi Ali Muarrem Fidan, “Bizim terörle asla yakından uzaktan ilişkimiz olamaz. 35 arkadaşlarımız hakkında yapılan bu suçlamayı kınıyoruz.

Soma’daki yetim çocuklara sahip çıkmak, soğuk bir günde oynanan bir maçta, Van’da üşüyen çocuklar için atkılarımızı toplamak, nükleere ve hesler’e karşı çıkmak ve sokak hayvanları için barınaklar yapmak darbecilikse, evet çarşı grubu darbecidir” diye konuştu.

Öte yandan Berlin Çarşı Taraftar Grubu’nun, 16 Aralık’ta Türkiye’de görülmesine başlanacak çarşı davasının öncesinde, Aralık ayı başında Köln’de Avrupa çapında büyük bir miting gerçekleştirmeyi planladığı belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ