HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

Almanya İncirlik’ten Çekilme Kararımı Aldı

Dışişleri Bakanı Gabriel’in bugünkü ziyaretinde Türkiye’den İncirlik için ziyaret izni alamayan Almanya, İncirlik Üssü’nden çekileceğini açıkladı.

Türkiye’nin izin vermediği İncirlik ziyareti için bugün son defa şansını deneyen Almanya, son kararını verdi. Sabah saatlerinde Türkiye’ye gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ‘ İncirlik’ten çekiliyoruz’ dedi.

TÜRKİYE İNCİRLİK’E İZİN VERMEMİŞTİ

Bugün Gabriel ile basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “Şu an itibariyle İncirlik değil, Konya’daki NATO üssüne ziyaret mümkün” demişti.

İncirlik’e ziyaret izni çıkmaması Alman medyasında yorumlara neden olmuş, ‘Gabriel eli boş dönüyor, ‘ Türkiye Gabriel’e yolu gösterdi’ gibi başlıklar atılmıştı.

BAŞBAKAN YILDIRIM GÖRÜŞMEMİŞTİ

Gabriel, ilk olarak Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşmüş, bu görüşmeden sonra Başbakan Yıldırım’la yapılması planlanan görüşme ise Yıldırım tarafından son anda iptal edilmişti.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ