HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

18 Eylül 2014

Akademisyenler IŞİD’i masaya yatırıyor

Kanal 7 Türkiye ve dünya gündemini İskele Sancak ile takip ediyor. Mehmet Acet’in moderatörlüğünde ekrana gelen İskele Sancak’ta bu hafta; Irak, Suriye bölgelerinde terör estiren IŞİD ele alınacak. Programda, IŞİD gibi örgütlerin kaynakları konuşulacak. IŞİD’in ele geçirdiği yerlerde özellikle türbelere saldırmasının gerekçelerini ilahiyatçılar yorumlayacak. Programda ayrıca Ortadoğu’da yıllardır devam eden Haricilik, Vahabilik ve Selefilik gibi akımların oluşturduğu sorunlar tartışılacak. ‘‘Haricilik, Vahabilik ve Selefilik ne demektir? İslami kaynaklarda bu tür yapıların yeri var mı? Tarihte Selefi ve Harici akımlar ne tür sorunlara yol açtı?’’ gibi sorular ilahiyatçılar ve tarihçilerin konuk olacağı İskele Sancak’ta yanıt bulacak.
 
Türkiye’nin demokrasi platformu İskele Sancak, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in yönetiminde her Cuma 00:15’te canlı yayınla Kanal 7’de.
 

Share
#

SENDE YORUM YAZ