HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

  • CHP’li vekilden 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması
  • Sigara yasağı alanı genişliyor

logo

18 Eylül 2014

Afgan mülteci kendini yakmak istedi

Ankara’da Çankaya ilçesi Tiflis Caddesi BM Mülteciler Yüksek Komiserliği binası önünde gerçekleşen olayda, Afgan uyruklu bir mülteci, yanında bulunan eşinin ve 5 çocuğunun önünde üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi.
7 yıldır eşi ve 5 çocuğu ile Türkiye’de yaşayan ve başka bir ülkeye iltica için onay bekleyen Salim Emiri, dosyasının onaylanmaması sonucu eşi ve 5 çocuğunun gözleri önünde üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi. Binada görevli polis memurları hemen harekete geçti. 
Afgan uyruklu şahsın üzerine benzin dökmesinin ardından orada görevli bulunan polis ilk önce yangın tüpüyle müdahale etti. Daha sonra şahsın elindeki çakmağı alarak şahsı etkisiz hale getirdi. Emiri daha sonra kelepçelenerek polis aracına bindirildi.
Müdahale esnasında binada görevli olan bir polis memuru elinden hafif şekilde yaralandı. Bölgeye sevkedilen 112 Acil Servis ekipleri yaralı polisi ayakta tedavi etti.
Emiri’nin karakola götürülmesinin ardından ağlayan çocuklarını orada bulunan polisler sakinleştirdi ve aile polislerin nezaretinde karakola götürüldü. Orada bulunan yabancı uyruklu bir şahıs, 7 senedir bu ailenin burada zor koşullarda yaşadığını ve Birleşmiş milletler dosyalarına olumsuz yanıt verdiği için kendini yakmak istediğini belirtti.
 

Share
#

SENDE YORUM YAZ